Neslihan Sipahi diyabet ile yaşamayı 360 derece kolaylaştırıyor

360 Derece Diyabet merkezinin kurucusu Neslihan Sipahi “ben de tip 1 diyabetliyim, diyabet yaşamaya engel değil, sadece yaşamayı bilmek gerek” diyor.

Neslihan Sipahi diyabet ile yaşamayı 360 derece kolaylaştırıyor

360 Derece Diyabet merkezinin kurucusu Neslihan Sipahi “ben de tip 1 diyabetliyim, diyabet yaşamaya engel değil, sadece yaşamayı bilmek gerek” diyor.

07 Mart 2018 Çarşamba 11:34
Neslihan Sipahi diyabet ile yaşamayı 360 derece kolaylaştırıyor

Neslihan Sipahi 2017 yılının Kasım ayında kurduğu 360 Derece Diyabet Merkezi ile kendisinin de çocukluğundan beri muzdarip olduğu diyabet ile yaşamın nasıl kolaylaştırılabileceğini insanlara öğretiyor. Diyabet konusunda yüksek bir deneyime sahip olan Sipahi, birçok eğitim sertifikasına ve yetki belgesine de sahip.

360 Derece Diyabet’in ana hareket noktası artan diyabetli insan nüfusu. Ve bu insanlara bir nevi koçluk yapma ve yaşam kalitelerinin yükseltmek gibi önemli bir amacı mevcut.

“Diyabet prevalansı tüm dünyada hızla artıyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre diyabet, bulaşıcı olmayan salgın hastalıklar arasında yer alıyor” diyor Neslihan Sipahi. Diyabeti bir takım oyunu olarak görmemiz gerektiğini ve bu oyunda herkesin rolünün farklı olduğunun da altını çiziyor: “Diyabet hekimi, hemşiresi, diyetisyeni, psikolog ve diyabet koçu ile Avrupa ve Amerika’da yapılan istatiksel çalışmalarla, diyabetin yönetilmesindeki başarı oranının çok daha iyi olduğu gözlenmiştir. Ülkemizde benim çocukluk yıllarıma oranla gelişmeler, kolaylıklar ve farkındalık çalışmaları ne kadar artmış olsa da maalesef hâlâ yetersiz düzeyde” diye de ekliyor.

“DİYABET HAYATINIZDA ENGEL OLMASIN”

Bu yetersizliğe bir katkı olarak da kurduğu 360 Derece Diyabet, diyabetli olan bireyler ve yakınlarının konforlu yaşamlarını sürdürmelerinde birebir koçluk seansları, motivasyon amaçlı sohbet günleri, farklı konu başlıkları ile workshoplar ve seminerler düzenliyor. “Diyabet hiçbir şeye engel değil” diye özellikle vurgulayan Neslihan Sipahi, “Ben de 20 yıldır tip 1 diyabetliyim. Merkezimizde diyabet hastalarına danışmanlık verirken kendimizi onların yerine koymakta hiç zorlanmıyoruz. Merkezimizde kendilerine yardımcı olmak ve yaşam kalitelerini diyabet koçluğumuz ile yükseltmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye de ekliyor.

NESLİHAN SİPAHİ KİMDİR?

Neslihan Sipahi, kendisi de 20 yıldır tip 1 diyabetli olan, 360 Derece Diyabet'in kurucusu Neslihan Sipahi, çocukluk hayalini gerçekleştirerek 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde merkezinin açılışını yaptı. Uzun yıllar sigorta sektöründe aile şirketini yönetirken eş zamanlı olarak hem kendi hayatını hem de diyabetini konforlu sürdürebilmek için yaşam koçluğu, diyabet ve sağlık koçluğu, NLP Master, nefes teknikleri, healing, öfke ve stres yönetimi gibi birçok farklı disiplinin eğitimini aldı.

2013 yılında da “Koç Ulusal Meslek Standartı” ile kabul edilen koçluk meslek türü ile ilgili son yıllarda bir anlam karmaşasının olduğunu söyleyen Sipahi, “Koçluk, ne psikolog ne hekim ne de Güzin abla rolü değildir” diyor.

Desktop Mobil