Bir dijital iletişim gurusu: Özgür Yici

Özgür Yici'nin Ajans Başkanlığı'nı yaptığı Çok Net Medya, yönettiği çok sayıda internet sitesi ve Dijital İletişim Ajansı olduğu çok sayıda markaya ABD menşeili büyük YouTube hesaplarının yönetimini de ekledi.

Bir dijital iletişim gurusu: Özgür Yici

Özgür Yici'nin Ajans Başkanlığı'nı yaptığı Çok Net Medya, yönettiği çok sayıda internet sitesi ve Dijital İletişim Ajansı olduğu çok sayıda markaya ABD menşeili büyük YouTube hesaplarının yönetimini de ekledi.

23 Şubat 2018 Cuma 15:22
Bir dijital iletişim gurusu: Özgür Yici

Özgür Yici'nin kurucusu olduğu Çok Net Medya, Fransız hükümetinin ve Lyon Belediyesi'nin düzenlediği, Bocuse D'or ödülleri ile bilinen dünyanın en büyük gastronomi fuarlarından olan Sirha İstanbul'un dijital iletişim ajansı olarak çok önemli bir başarıya imza atmıştı. Grup bunun ardından Alkaş tarafından düzenlenen Türkiye'nin en büyük gayrimenkul zirvesi RE360'ın Dijital İletişim Ajansı oldu.

TKDCD ile gerçekleştirilen Pıhtı Küçük Riski Büyük sosyal sorumluluk kampanyasının da mimarı olan ÇokNet Medya, inovatif dijital iletişim çözümleri sunan en güçlü dijital iletişim ajansları arasında gösteriliyor.
Şimdilerde Çok Net Medya'nın ABD merkezli büyük Youtube hesaplarına gelir yaratan bir modeli uygulamaya aldığı ve Youtuber'ların da gözbebeği olduğu dijital dünyada sıklıkla konuşuluyor.

ÖZGÜR YİCİ KİMDİR?
Özgür Yici, 1971 yılında İstanbul'da doğdu.
Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Uzmanlığını Uluslararası Pazarlama üzerine yaptı.
1989 yılında Medya Holding'te Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Eş zamanlı olarak Oğuz Aral'ın ekibinde Gırgır, Avni ve Fırt dergilerinde ve farklı mizah dergilerinde çizgi roman ve karikatürler çizdi.
1990 yılında Sabah Dergi Grubu'na bağlı Rock Kazanı isimli müzik dergisinin Genel yayın Yönetmenliği'ni 19 yaşında yapmaya başladı.
Yeni Yüzyıl ve Yeni Binyıl Gazetelerinde hafta sonu eklerinde röportajlar yaptı, Sabah Gazetesi'nde haftasonu eklerinde köşe yazarlığı yaptı.

2002 yılında Vatan Gazetesi'ne transfer olan Özgür Yici, gazetenin Hafta Sonu Ekleri olan Vatan Cumartesi ve Vatan Pazar eklerinin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.
Okay Gönensin'in liderliğini yaptığı ve Buket Aşçı'nın başında olduğu Vatan Kitap ekinin de kurucu yöneticisi olan Özgür Yici, ardından Vatan Dergi Grubu'nu (Sonraki ismi Mutlu Dergi Grubu) Ercan Arıklı ile birlikte kurdu.
Türkiye'nin en bilinen dergilerinde üst düzey yöneticilik ve dergi grup başkanlığı yapan usta gazeteci, Esquire, Haftalık, Boxer, Instyle, MotorBoat&Yachting, Vogue, Billboard, CNBC-e Business, EVO gibi dergilerin bazılarını yönetti, bazılarını sıfırdan kurdu, bazılarını da Türkiye'ye getirdi.
Bugün halen Türkiye'de en çok satan birçok dergi onun yönetiminde ilk sayılarını çıkarmışlardır.

2006 yılında Doğuş Dergi Grubu'nun başına geçti. Sonraki yıllarda Doğuş Digital Genel Yönetmeni olarak devam etti.

Doğuş Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan Türk Telekom'a ait TTNET Müzik sitesini kurdu.

Yine Doğuş Yayın Grubu'na ait olan bahis sitesi Oley.com'un kuruluşuna Yunus Halit Türe ile beraber katkı sağladı.
2010 yılında Gazetecilik mesleğine başladığı Sabah Grubu'na sabah.com.tr ve Dijital Yayınlar Yönetmeni olarak döndü.
Sabah.com.tr, ahaber.com.tr ve atv.com.tr gibi Türkiye'nin yüksek trafikli internet sitelerinin Genel Yayın Yönetmenliğini yürüttü.
Turkuvaz Medya Digital İcra Kurulu üyeliği yaptı. 2015 yılında Türkmedya Dijital Grup Başkanlığı'na getirildi. Alem dergisinden Lig Radyo'ya, Alem FM'den Akşam Gazetesi'ne kadar çok sayıda önemli yayın onun döneminde dijitale geçti.

Yakaldığı yüksek trafikler ve karlılık ile grubu dijitalde en büyükler arasına soktu.
Halen ÇokNet Medya'nın Ajans Başkanlığı'nı yapmakta olan Özgür Yici, Aral ve Lara adında iki çocuk babasıdır.

Desktop Mobil