Nuray Hafiftaş hayata gözlerini yumdu

Nuray Hafiftaş sevenleri üzdü. Uzun süredir kanser tedavisi gören Hafiftaş, hayatını kaybetti.

Nuray Hafiftaş hayata gözlerini yumdu

Nuray Hafiftaş sevenleri üzdü. Uzun süredir kanser tedavisi gören Hafiftaş, hayatını kaybetti.

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:43
Nuray Hafiftaş hayata gözlerini yumdu

Sanatçı Nuray Hafiftaş, 2017 yılında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine sıçrayan kanser nedeniyle tedavi altına alındı. Uzun süredir kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş, kanseri yenemedi ve hayata gözlerini yumdu.

Kanser olduğunu öğrendikten sonra röportaj veren Nuray Hafiftaş, ‘ Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım. İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum. şeklinde konuşmuştu.

Nuray Hafiftaş kimdir?

Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır'da doğdu. İlkokulu Taksim’de okuduktansonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı'nı bitirdi. Ardından İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Bu zamana kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Müzikteki başarısının yanında karakteriyle de ön plana çıkan Nuray Hafiftaş herkes tarafından çok sevilirdi. Bilal Ercan’la birlikte ‘Çifte Yürek’ adlı halk müziği programı sunuculuğunu da yapmış olan Hafiftaş, ‘Eyvah Gönül’ şarkısıyla gönüllerde taht kurmuştur.

Desktop Mobil