Ercan Yazgan'dan üzücü haber!

Şoför İsmet karakteriyle hayatımızı giren Ercan Yazgan hayata gözlerini yumdu.

Ercan Yazgan'dan üzücü haber!

Şoför İsmet karakteriyle hayatımızı giren Ercan Yazgan hayata gözlerini yumdu.

09 Mart 2018 Cuma 11:47
Ercan Yazgan'dan üzücü haber!

Geçtiğimiz günlerde felç geçirerek hastaneye kaldırılan usta oyuncu Ercan Yazgan'dan sevdiklerini üzen haber geldi. Usta oyuncu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

Yazgan'ın tedavi gördüğü Saygı Hastanesi şu açıklamayı yaptı:

Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan, İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05'te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahalelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45'te hayata gözlerini yummuştur. Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

ERCAN YAZGAN KİMDİR?

4 Nisan 1946 yılında Sinop’ta doğan Ercan Yazgan, 1986 yılında Perihan Abla dizisindeki Şoför İsmet karakteriyle hayatımıza girmiş ve ün kazanmıştır. . 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanan "Bizimkiler" adlı dizide ise Kapıcı Cafer tiplemesiyle izleyici karşısına çıktı. Yazgan kariyeri boyunca birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı.

Desktop Mobil